[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 1 / 11
Fórum » nem2 fórum » Kérdések, vélemények, fölvetések » Köszönet (Köszönet a napi idézetben felhasznált dátumkiválasztóért)
Köszönet
nisargadattinDátum: Szombat, 2015 Március 14, 11:34 | Üzenet # 1
Őrmester
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 31
Állapot: Offline
A napi idézetben felhasznált dátumkiválasztó JavasCript alkalmazás Vyacheslav Smolin munkája. Ezúton mondok neki köszönetet azért, hogy Rich Calendar 1.0 alkalmazását ingyenes felhasználásra közzétette.

Vyacheslav Smolin linkjei:
http://www.richarea.com
http://html2xhtml.richarea.com

A Rich Calendar 1.0 alkalmazás demoja a http://www.richarea.com/demo/rich_calendar/ lapon tekinthető meg.

nisargadattinDátum: Kedd, 2015 Március 24, 17:09 | Üzenet # 2
Őrmester
A fent leírt dátumkiválasztó naptára lecserélésre került, a Dynarch Calendar (“JSCal2”) került a napi idézet alkalmazásba beépítésre.

A Nap idézete megjelenítése is korszerűsítésre került - modal popup ablakban került megjelenítésre a http://codepen.io/ksondere/pen/tAIrl címen elérhető Bootstrap modal megoldás felhasználásával. Ezért a köszönet Kelly-t illeti!

FecóDátum: Vasárnap, 2015 Március 29, 08:07 | Üzenet # 3
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 1
Nagyon profi lett az új poup,de sajnos a telefon chrome böngészője túl keskeny ablakban jeleníti meg és nem tördeli a szöveget. Lehet ezen segíteni, vagy az én készülékemben van a hiba? Köszi

nisargadattinDátum: Vasárnap, 2015 Március 29, 10:58 | Üzenet # 4
Őrmester
Fecó, köszönöm az értesítést! Nem csak telefonon nem működik jól a modal popup, hanem semmilyen böngészőben sem, ha szűkítem a böngészőt.

Keresni fogok egy jól működő másik megoldást.

üdv nn

nisargadattinDátum: Vasárnap, 2015 Március 29, 11:27 | Üzenet # 5
Őrmester
Illetve, a modal popup maga jól működik, csak ezek szerint nem erre a célra való. Megnéztem hogyan működnek általában a modális ablakok, hát nem tördelik újra a szöveget a böngésző méretváltozásakor. Ha nem találok jobbat, lehet, hogy visszaállok normál HTML ablakos megoldásra.

nisargadattinDátum: Vasárnap, 2015 Március 29, 11:45 | Üzenet # 6
Őrmester
Gördíthetővé (scroll) tettem a modális ablakot - gördítő sáv a modális ablak alján -, így a szöveg végül is újratördelés nélkül is olvasható. Amíg jobb megoldást nem találok.

Fecó1639Dátum: Vasárnap, 2015 Március 29, 18:03 | Üzenet # 7
Közlegény
Üzenetek: 3
Nem is tudtam, hogy ilyen gyors az ügyfélszolgálat ezen az oldalon  biggrin
Nagyon sokat köszönhetünk neked, az a legkevesebb, hogy görgetjük az ablakot ha kell!!!!
Ezer hála a honlapért és a fordításokért, a további munkádhoz bármi legyen is az , sok sikert!

nisargadattinDátum: Vasárnap, 2015 Március 29, 21:56 | Üzenet # 8
Őrmester
Átalakítottam a napi idézetet. Ablak/böngésző méret változásakor most sincs szöveg újratördelés, de gördíthetőség van, és a bal oldali Linkek szekcióba is kitettem, a Napi idézetre kattintva hívható - új ablakban nyílik meg, és remélhetőleg minden ablak böngésző méret esetén használható.

Fecó1639Dátum: Szerda, 2015 Április 01, 20:50 | Üzenet # 9
Közlegény
Nagyon jó lett az új popup. A telefonon is szépen olvasható, és a nagyméretű nyilakkal könnyen lapozható. Régebben, ha kimaradt egy-egy nap nagyon jól jött volna a lehetőség a visszaolvasásra másnap. Nekem nagyon sokat jelentenek ezek a tanítások, a napomat mindig ezekkel kezdem.
Már biztos nem kívánsz ezzel többet foglalkozni,(és tudom, ennek a honlapnak nem ez a fő célja, hogy a honlapszerkesztés fortélyait gyakorold)) de ha a tanítók képeinek a méretét vissza lehetne állítani az nagyon jó lenne. Biztos, csak szokatlan elsőre számomra az új dizájn, de nekem valahogy jól esik ezeket az arcokat nézni miközben megpróbálom a tanításaikat magamévá tenni.

Köszi!

nisargadattinDátum: Csütörtök, 2015 Április 02, 10:32 | Üzenet # 10
Őrmester
Fecó, ez már nem popup-os, hanem iframe-es megoldás.
A képekre való kattintással a képet az eredeti méretére nagyíthatod. A nagyított képre kattintással a kép megint kicsi lesz.

Fecó1639Dátum: Csütörtök, 2015 Április 02, 15:02 | Üzenet # 11
Közlegény
Ez így tényleg nagyszerű lett! Gratula, és elnézést a hozzá nem értésért.

TranszmohaDátum: Kedd, 2016 Január 19, 06:05 | Üzenet # 12
Közlegény
Üzenetek: 7
Kedves Nisargadattin!

Tervezed-e Robert Adams összes átiratának további fordítását?
Megnéztem az eredetit, hát szép méretes...

Üdv: Richárd

nisargadattinDátum: Péntek, 2016 Január 22, 12:35 | Üzenet # 13
Őrmester
Kedves Transzmoha!

Egyelőre elég muníciót kaptak az érdeklődők az eddig lefordított Robert Adams anyagokkal, szerintem. A szív csöndje c. könyv elég jó kivonata a Robert által tartott szatszangoknak. Lehetséges, hogy a későbbiekben fordítok még a Robert Adams összesből. A teljes anyag lefordítása belátható időn belül nem fog bekövetkezni.

üdv nn

Fórum » nem2 fórum » Kérdések, vélemények, fölvetések » Köszönet (Köszönet a napi idézetben felhasznált dátumkiválasztóért)
Oldal 1 / 11
Keresés: