Kántálás - Fórum
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 1 / 11
Fórum » nem2 fórum » Kérdések, vélemények, fölvetések » Kérdés » Kántálás
Kántálás
VitorlaDátum: Vasárnap, 2016 Március 06, 00:14 | Üzenet # 1
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 5
Állapot: Offline
Robert Adams többször arra bíztatta a tanítványait, hogy "kántáljunk". Vajon miket kántáltak?
Az egyik átiratban ezt olvastam a kántálásról:
"A teljes boldogság megismeréséhez csöndessé kell tennedaz elmédet. Elméd elcsöndesedésekor, megnyugvásakor a boldogság önmagától bekövetkezik.
Nagyon sok módszere van ennek. Az általam ismert legjobb módszerekegyike a kántálás. A kántálás pozitív hatású az idegrendszerre. Ezenkívül más finom minőségekkel is bír, amelyek hatására az elme csöndessé és nyugodttá
válik. Készítsük hát fel magunkat egy kis kántálással, jó?"
Fellelhető hanganyag, vagy szöveg a kántálásaikról?

nisargadattinDátum: Szombat, 2016 Március 12, 00:13 | Üzenet # 2
Őrmester
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 31
Kántálhattak akár szanszkrit verseket, akár azok angol átiratait, nem tudom. Ennél konkrétabb meghatározással még nem találkoztam. A későbbi átiratokban lehet, hogy lesz konkrét utalás - de ezt sem tudom.

Rákerestem a kántálásra (chanting) a Robert Adams összesben, van jó néhány találat.
A legismertebb kántálás az Om (vagy Aum) mantra kántálása. Lásd Robert Adams összes 683. oldal.
De szútrákat is kántálhattak, pl. szív szútra (heart sutra) - bár ezt egy kérdező említette zen kolostorbeli tapasztalata kapcsán.

A Robert Adams összes 811. oldalán olvasható, hogy Harihoz, Rámához, Krisnához szóló énekeket is kántálnak.
Az 1061. oldalon a légzéssel együtt végzett "Én vagyok"-ot is kántálásnak nevezi: "I-am" chanting.
Az 1539. oldalon az Isten-nevek kántálását említi: "...namah japa, the chanting of God's name."

VitorlaDátum: Vasárnap, 2016 Március 13, 11:42 | Üzenet # 3
Közlegény
Üzenetek: 5
Köszönöm, hogy kutakodtál ebben a témában. Hangfelvétel fellelhető valahol a kántálásokról? Régebben mintha valahol láttam volna az átiratok hangfelvételeit, de most nem találom.

nisargadattinDátum: Vasárnap, 2016 Március 13, 13:16 | Üzenet # 4
Őrmester
Nem tudok a hangfelvételek elérhetőségéről.

lászlóDátum: Szombat, 2016 Március 26, 02:17 | Üzenet # 5
Közlegény
Üzenetek: 1
http://www.wearesentience.com/chanting.html

MMDátum: Szerda, 2016 Október 12, 20:55 | Üzenet # 6
Közlegény
Kedves Vitorla!

Patanjali a Jóga szútrák 3. fejezetében megadja azt a gondolatot és technikát (ha lehet ezt egyáltalán technikának hívni), mely az Én-né (Önvalóvá) válást eredményezi.
Önmagukat nagyon okosnak és képzettnek hívő Advaita tudorok", kik valójában agyalnak és képzelődnek, most azonnal eresszék el a billentyűzetet, mielőtt elkezdenek dumálni egységről, meg arról, hogy te mindig az voltál stb... mert odabaszok. biggrin Tudod miért? Mert egy képzelgő soha nem fog tudni kivinni egy másik képzelgőt a susványosból. Mint ahogy egy eltévedt turista sem lesz képes kivezetni egy másik eltévedt turistát az erdőből. Max. végső elkeseredésükben kurva anyáznak egy nagyot, amiben tökéletes lesz az egyetértés. biggrin )

Szóval:
Bármilyen hihetetlen, az Ént az Én-re való figyelem fókuszával lehet elérni.
Ez a fókusz sem jó kifejezés, mert nem úgy kell rá fókuszálni, mint egy sakk mérkőzésen a következő 10 lépésre, hanem csak nagyon lazán. Viszont folyamatosan.)
Ugye milyen zseniális? biggrin
Tehát nem az "Én vagyok" kántálása a megoldás, mert ez esetben az elméd az alany kutatása helyett a "vagyok" értelmezésére összpontosít. (Az elme számára mindig a legutolsó feladat a megoldandó feladat).
Arról nem beszélve, hogy az "Én vagyok"-ot az elméd már összekötötte Ramana Maharshival, Nisargadatta Maharaj-al, Robert Adams-el, Eckhart Tolléval meg ki tudja még mivel, amiket eddig összeolvasgattál..
Az elméd azt hiszi, hogy el kell érned azt, amit ők már elértek.

Lófaszt!
A megvilágosodás nem valaminek az elérése, hanem az ego elvesztése.
Neked nem kell elérned semmit.
Csak maradj csendben és légy önmagad!

TranszmohaDátum: Szerda, 2016 November 02, 06:33 | Üzenet # 7
Közlegény
Üzenetek: 7
Bocsánat, hogy itt kérdezek nem idevaló témában.
De miután nem olyan sok üzenetváltás történik, talán nem olyan nagy baj.
A kérdésem Nisargadattinhez(hoz?):
A Robert Adams összes, ahogy látom nem az összes.
Sajnos nem értek angolul, így lehet hogy tévedek, csak az eredeti angol kiadás oldalszámát hasonlítottam össze az általad lefordítottal. Így erre a következtetésre jutottam.
Ha valóban nem az összes, szándékodban áll-e majd a többi részt is lefordítani?
Ha nem miért nem? 
Miért ezek a részek lettek lefordítva? - feltételezem, hogy te elolvastad az egészet és valamilyen szempont szerint szelektáltál. Mi volt a szempont, ha szabad ezt tudni?

Üdv: Richárd

nisargadattinDátum: Szerda, 2016 November 02, 20:20 | Üzenet # 8
Őrmester
Richárd, jól látod, közel sem mindegyik RA átirat került eddig lefordításra.

Szándékomban áll mindegyik átiratot lefordítani. A 63.-ba lépve a hátralévő időmben nem szándékozom más tanítóval foglalkozni, számomra per pillanat RA az utolsó tanítónak látszik (szadguru volna?  smile ).

Miért ezek a részek lettek lefordítva? (Miért úgy pereg a film, ahogy?) Talán azért, mert amikor a döntés megszületett, címük alapján ezek a részek tűntek a legígéretesebbeknek. De azóta rájöttem, hogy mindegyik átirat hasznos, mindegyikben találsz olyat, amit a másikban nem, és mégis mindegyik ugyanarról szól. Igazából legjobb csöndben maradni, de addig is RA-t fordítgatok.

Üdv nn

TranszmohaDátum: Szombat, 2016 November 12, 20:19 | Üzenet # 9
Közlegény
Üzenetek: 7
Kedves NN!

Ez nagyon jó hír számomra. Addig is olvasom ami már elkészült.
Mindig találok benne új szempontokat.

Üdv: Richárd

szilagyimihalyDátum: Csütörtök, 2017 Január 12, 14:25 | Üzenet # 10
Közlegény
MM, Nagyon radikális fogalmazás, de igaz. Kitűnik belőle a saját tapasztalat.

Fórum » nem2 fórum » Kérdések, vélemények, fölvetések » Kérdés » Kántálás
Oldal 1 / 11
Keresés: